Системи вентиляції
Для того, щоб людина могла комфортно перебувати в приміщенні, незалежно яке воно – офісне, виробниче чи побутове, важливою є наявність свіжого повітря. Добре налагоджений повітрообмін впливає на продуктивність праці, самопочуття, та навіть емоційний стан. Найпростіше вирішення цієї проблеми – використання вентилятора чи системи вентиляції. А от вибір системи вентиляції для нефахівця є непростим завданням, потрібно врахувати багато параметрів при придбанні, а потім фахово встановити вентиляцію. У цьому Вам допоможуть фахівці компанії “Дані-Тепло-Буд”, багаторічний досвід встановлення і обслуговування систем вентиляції та кондиціонування гарантує відмінний результат.
Термінологія / класифікація:
Вентилятор — це обертальна лопаткова машина, що збільшує питому енергію повітря або інших газів, викликає їх безперервний потік при відносно максимальному стисненні, що не перевершує 1,3.
Загальний опис
Системи вентиляції у промисловості застосовують для провітрювання приміщень, підтримання (створення) рудникової (шахтної) атмосфери, очищення повітря на промислових об’єктах, а також для створення штучної тяги в топках котлів, створення потоку газу (повітря) в технологічних апаратах, пневмотранспортних установках тощо. Основні виробники промислових вентиляторів: FISCHBACH Luft, Systemair, Soler & Palau, Östberg, Dospel, Ruсk Ventilatоren, Vents . Компанія “Дані-Тепло-Буд” завжди має широкий вибір систем вентиляції провідних виробників, а також продукції компанії Aer Currat. Проводимо монтаж і обслуговування вентиляційних систем будь-якої складності.
Типи вентиляторів
Існує три основні види вентиляторів, які використовуються для переміщення повітря: осьові, відцентрові (радіальні) і діаметральні (тангенціальні). Вентилятори осьової течії мають лопатки, які примушують повітря переміщатися паралельно до осі, навколо якої вони обертаються. Вентилятори, які дують повітря через вісь вентилятора, лінійно, отримали назву осьових. Це найпростіший у використанні вид вентилятора, діапазон його застосування дуже широкий – від малих вентиляторів охолоджування для електроніки до гігантських вентиляторів, що використовуються в повітряних тунелях. Відцентровий вентилятор має ротор, який складається з центральної вісі, на яку встановлено по спіралі лопатки. Відцентровий вентилятор переміщає повітря під прямим кутом до вхідного перетину вентилятора, обертаючись, повітря рухається назовні до виходу. Ротор, що обертається, примушує повітря входити у вентилятор біля осі й рухатися перпендикулярно від осі до виходу у відведення, виконане у вигляді спірального кожуха.
Відцентровий вентилятор виробляє більший тиск для даного повітряного об’єму і використовується в різних промислових цілях. Вони звичайно більш шумні, ніж аналогічні за характеристиками осьові вентилятори. Вентилятор діаметральної течії має ротор типу «білчина клітка» (ротор порожній у центрі і лопатки осьового вентилятора вздовж периферії). У тангенціальних вентиляторах повітря поступає вздовж периферії ротора і рухається до виходу подібно тому, як це відбувається у відцентровому вентиляторі. Діаметральні вентилятори виробляють рівномірний повітряний потік уздовж усієї ширини вентилятора і безшумні при роботі. Вони порівняно громіздкі, і повітряний тиск низький. Вентилятори діагональної течії часто використовуються для охолоджування в ксероксах. При роботі вентилятора або повітродувки створюється підвищення тиску вище за атмосферний, це є основою нагнітальної вентиляції.
Привід вентиляторів звичайно електричний. Електричні вентилятори загалом складаються з набору лопаток, що обертаються і розміщені в захисному корпусі. Корпус має решітчасто-сітчасту будову, що дозволяє повітрю проходити через нього. Леза обертаються електродвигуном, для великих індустріальних вентиляторів використовуються 3-фазні асинхронні двигуни. Менші вентилятори часто приводяться в дію засобами електродвигуна змінного струму з екранованим полюсом, або щітковими чи безщітковими двигунами постійного струму. Вентилятори з приводом від двигунів змінного струму звичайно використовують напругу електромережі (220V). Вентилятори з приводом від двигуна постійного струму використовують нижчу напругу, звичайно 24V, 12V або 5V.
У вентиляторах охолоджування для комп’ютерного устаткування використовують винятково безщіткові двигуни постійного струму використання, які проводять набагато менше електромагнітних перешкод при роботі. У машинах, які вже мають двигун, вентилятор часто з’єднується безпосередньо з ним. Це можна бачити в автомобілях, у великих системах охолоджування і віяльних машинах. Турбовентилятор – відцентровий або осьовий вентилятор, що його приводить у рух турбіна.
Електромеханічні вентилятори оцінюються відповідно до їхнього стану, розміру, висоти встановлення, кількості лопаток . Самими загальними є вентилятори з чотирма лопатками. Конструкції з п’ятьма або шістьма лопатками зустрічаються рідко. Бажано, щоб матеріалом, із якого виготовляються компоненти вентилятора, була латунь.
Компанія “Дані-Тепло-Буд” пропонує для Вас вентилятори та системи вентиляції від провідних виробників, а саме: