Утеплення Фасадів
Утеплення фасаду. Безсумнівним достоїнством утеплення фасаду є те, що теплоізоляція знаходиться назовні. По-перше, це захищає стіни від поперемінного замерзання і розмерзання. По-друге, завдяки цьому, вирівнюються температурні коливання масиву стіни, що перешкоджає появі різного виду деформацій. І, по-третє, теплоізоляція збільшує теплоакумулюючу здатність масиву стіни. А це призводить до того, що при відключенні джерела теплопостачання стіна буде холонути в кілька разів повільніше, ніж при внутрішньому розташуванні шару теплоізоляції.
Утеплення дахів
Як захисна конструкція, покрівля функціонує в досить жорсткому температурному режимі, випробовуючи на собі вплив температурних коливань. Як правило, її нижня поверхня має температуру, близьку до температури в приміщенні. У той же час, температура зовнішньої поверхні змінюється в досить широкому діапазоні (від -50 ° С взимку до +100 ° С у сонячний літній день). При цьому, покрівля повинна надійно захищати внутрішні приміщення будівлі від коливань температур, захищаючи взимку від холоду, а влітку від спеки.
При виборі теплоізоляційних матеріалів для різних видів покрівель слід враховувати, що на термін їх служби істотний вплив роблять температурно-вологісний режим експлуатації конструкції, можливість капілярного і дифузійного зволоження, а також вплив механічних навантажень. Теплоізоляційний матеріал повинен зберігати теплоізоляційні властивості протягом довгого часу, володіти біостійкістю, вологостійкістю, не виділяти в процесі експлуатації токсичних і неприємно пахнучих речовин, відповідати вимогам пожежної безпеки. У більшості випадків дахи на горищах влаштовують холодними, без теплової ізоляції, а без горищ, в яких дах одночасно виконує функцію перекриття, – теплими. В першому випадку утеплюються тільки підлоги горища. Якщо ж горище або мансарда використовуються як житло, тоді по скатах даху прокладається теплоізоляційний матеріал. Плоскі дахи, тобто без горища, або скатні дахи будинку, в якому головне приміщення знаходиться безпосередньо під дахом і загальна площа не передбачає окремого простору, – такі дахи обов’язково теплоізолюються, щоб не допустити надмірного витоку тепла. Горищні підлоги утеплюються зсередини горища. Складніша справа зі скатами. Якщо ви знаходитесь в процесі будівництва будинку, то теплоізоляційний матеріал можна укласти поверх обрешетування або ж між кроквяними ногами з боку горищного приміщення. Перший спосіб – надійніший, але в другому випадку ваш будинок буде швидше нагріватися і довше зберігати тепло. З експлуатованими будинками можливий лише один варіант – утеплення зсередини. Мінімальна товщина теплоізоляційного матеріалу складає 25 мм. Для грунтовного утеплення приміщення краще використовувати матеріали товщиною 100 мм. При застосуванні целюлозного утеплювача немає необхідності в паробар’єрі, утеплювач укладається між кроквяними ногами, конструктивом при цьому служить гідробар’єр прокладений під покрівлю, із внутрішньої ж боку конструктив можна організувати за допомогою плівки або внутрішнього захисного матеріалу ( OSB, гіпсокартон, ЦСП, і т.д.)
Утеплення підлоги
Сучасні вимоги до комфортного проживання обумовлюють необхідність застосування утеплювача, як для утеплення житла, так і для його звукоізоляції. Найкраще цим двом вимогам відповідає целюлозний утеплювач. Завдяки прекрасним теплоізоляційним властивостям при утепленні підлоги немає необхідності використовувати системи “тепла підлога” з електропідігрівом.
На підлогу встановлюються лаги, поверх яких відбувається інсталяція підлогового покриття, це можуть бути плити OSB, ЦСП, магнезитова плита. Потім, попередньо вспушений і закладений в установку матеріал, вдувається в заздалегідь приготовані технологічні отвори, не залишаючи повітряного простору, що також створює безшовну ізоляцію, а це дуже важливо для якісної тепло- і звукоізоляції. Після цього можна укладати фінішний шар, декоративне покриття.