Панель керамічна електронагрівальна нагріваючись створює в прошарку між собою та стіною природню конвекцію і додатково випромінює в приміщення інфрачервоне випромінювання найкомфортнішої для людини довжини хвилі (це те саме тепло, яке йде від пічок, де керамічними панелями служить облицювальна, також керамічна плитка).
Економність керамічної електронагрівальної панелі пояснюється інфрачервоним принципом перетворення електричної енергії. Електрична енергія майже не тратить свою силу на нагрів метелевого тену. В керамічній панелі провідником електроенергії служить матеріал, який майже не нагріваючись сам, безпосередньо переводить електричну енергію в в світлову інфрачервону хвилю. Таким чином електрична енергія без суттєвих втрат переводиться в теплову енергію. Але така теплова енергія ще не є готовою для ефективного обігріву приміщення. Тому для перетворення інфрачервоного випромінювання на конвекційне тепло використовується керамічна панель. Керамічна панель кріпиться 4см від стіни, створюючи прошарок між стіною і власне самою керамічною панеллю. Нагріваючись вона створює в цьому прошарку природню тягу, де холодне повітря знизу втягується в прошарок за панеллю і, прогріваючись, піднімається далі – за розрідженим нагрітим повітрям. Так утворюється природня конвекція, яка постачає в приміщення тепле повітря. Конвекція також охолоджує керамічну панель збільшуючи ефективність використання електричної енергії. З лицевого боку керамічної панелі йде потік інфрачервоного тепла середньої довжини хвилі, яка найкраще сприймається людським тілом. Всю свою історію людство використовувало тепло нагрітої кераміки для обігріву приміщень. Іншим словом, тепло керамічної електронагрівальної панелі абсолютно ідентичне звичайній пічці з різницею лише в джерелі енергії та економності її використання.
Панель керамічна електронагрівальна називається HYBRID та виготовляються під торговою маркою OPAL (в Україні такого типу обігрівачів, крім даної панелі не існує). Кожна керамічна електронагрівальна панель може обігріти 20м.куб або 7м.кв. приміщення при висоті стелі 3м.кв. Керамічна електронагрівальна панель візьме для цього лише 50 Вт електроенергії на 1м.кв. при максимальній потужності. Якщо ж порахувати середнє споживання керамічної електронагрівальної панелі на кожну годину в місяць, то ми одержимо 13 Вт/м.кв, тому що в середньому керамічна електронагрівальна панель працює 7-8 годин на добу. Для порівняння: інші системи електроопалення розраховуються 100 Вт/1м.кв. Різниця з керамічною електронагрівальною панеллю – 2 рази!
Панель керамічна електронагрівальна має первагу в легкості монтажу та в обслуговуванні. Обслуговування керамічних панелей – зводиться до нуля. Керамічні панелі не мають складного теплообмінника в якому збирається і в подальшому згорає пилюка. Єдина площа в електроконвекторі, де може після експлуатації сісти пилюка – це площа завширшки 1,2см і довжиною 60см, яку легко очистити одним махом ганчірки.
Економічна ефетивність електричних керамічних панелей виграє по ефективності в сучасної газової системи опалення до 15%. Окрім цього, при закупівлі обладнання керамічні електронагрівальні панелі перед газовою системою (котел, батареї та труби) виграють втричі (!).
Гарантія на керамічні електронагрівальні панелі – 5 років, а термін експлуатації складає понад 30 років, оскільки нагрівальний елемент в керамічній панелі конвектора працює лише на третину своєї потужності. Тому при верхніх скачках напруги практично неможливо спалити нагрівальний елемент – скорше пошкодиться контактна група, ремонт якої досить простий і недорогий. Для всіх надзвичайною перевагою перед газовими системами опалення є відсутність процедури виготовлення та затвердження документів (не говорячи про оплату за цю процедуру, яка сягає 10% від вартості обладнання). ).
В даноному ж випадку, система опалення на основі керамічних електронагрівальних панелей є побутовою технікою, яка не потребує жодних затверджень від будь-яких відомств, а також не навантажує надміру електричної мережі.