Промислові системи кондиціонування
Компанія “Дані-Тепло-Буд” багато років працює в галузі монтажу та обслуговування промислових систем кондиціонування та вентиляції. Напрацьовано чималий досвід практичного втілення побажань клієнтів, який Ви отримаєте, замовивши у нас систему кондиціонування з приведеного нижче переліку:
Мульти-спліт система дозволяє підключати до одного зовнішнього блоку близько 5 внутрішніх. У приміщеннях різного призначення можна встановити різні типи внутрішніх блоків. Зовнішній блок (як найбільш шумний) знаходиться зовні і кріпиться до стіни або до даху будинку. Внутрішній блок кріпиться усередині приміщення у будь-якому зручному місці. В залежності від виду внутрішніх блоків розрізняють такі спліт-системи: настінні, стельові, касетні, підлогові, підлого-стельові, канальні.
Для визначення найбільш придатного для даного приміщення варіанту спліт-системи необхідно знати їхні переваги та недоліки.
- Внутрішні блоки настінного типу мають наступні переваги: низький рівень шуму; монтуються легко і швидко; встановлюються як до, так і після завершення опоряджувальних робіт. Підходять для офісних приміщень, квартир, магазинів, ресторанів, котеджів.
Мають низку недоліків: займають частину стіни, що не завжди гармоніює з інтер’єром і т.д.
2. Внутрішні блоки пристельового і підлого-стельового типу мають стильний дизайн і можуть стати прикрасою інтер’єру. Ці кондиціонери можуть установлюватися на підлогу (внизу стіни) або підвішуватися до стелі. Потік повітря направляється або нагору (підлоговий варіант), або горизонтально уздовж стелі (стельовий варіант). Підходять для офісних приміщень (особливо конференц-залів), квартир, магазинів, ресторанів, котеджів, театрів, кінотеатрів.
3. Внутрішні блоки касетного типу. Такий кондиціонер монтується за підвісною стелею, що дозволяє заощадити простір кімнати, у приміщеннях, де підлога і стіни зайняті обладнанням і меблями і він є ефективним і в приміщеннях з високими стелями. Підходить для офісних приміщень, магазинів, ресторанів, великої вітальні чи холу.
4. Внутрішні блоки канального типу (блоки прихованого монтажу або мініцентральні системи). Внутрішній блок не має декоративної обробки і встановлюється за підвісною стелею або в підсобному приміщенні. Повітрообмін у приміщенні (або декількох приміщеннях) здійснюється через систему повітроводів і ґрат або дифузорів. Такі системи здатні охолоджувати кілька приміщень одночасно. Підходять для офісних приміщень, квартир, готелів, магазинів, ресторанів, котеджів, виробничих приміщень.
Мультизональні системи – це інтелектуальні, повністю автоматизовані центральні системи кондиціонування повітря з перемінною витратою холодильного агенту. Такі системи дозволяють приєднати близько 40 внутрішніх блоків до одного зовнішнього. Внутрішні блоки бувають таких же типів, як і в спліт-системах. Відстань зовнішнього блоку від внутрішніх може досягати 120 – 50 м. Підходять для великих котеджів, квартир, офісів, готелів, багатоповерхових будинків, офісних центрів.
Відрізняються наступними перевагами: висока точність підтримки температурних режимів, індивідуальне регулювання температурних режимів у кожному приміщенні, можливість уникнути “шпаківень” на фасадах будинків (розмістивши внутрішні блоки на даху, у дворі, на технічному поверху); спільна робота з вентиляційними установками; зручне керування: як індивідуальне, так і центральне або централізоване; одна така система вирішує задачі кондиціонування цілого будинку.
Недоліки: висока (порівняно із мульти-спліт системами) вартість; монтаж можливий тільки на етапі будівництва або реконструкції.
Система чіллер-фанкойл. Система дозволяє до одного зовнішнього блоку (чіллеру) підключити необмежену кількість внутрішніх блоків (фанкойлів). Більшість фанкойлів зовні схожі з внутрішніми блоками спліт-систем. Відстань між чіллером і фанкойлом може бути будь-якою. Холодоносієм у таких системах є вода, тобто чіллер прохолоджує воду до температури 6 – 8ºС, яка потім за допомогою гідромодулю подається до фанкойлів.
Фанкойли монтуються на підлозі, або на стіні чи на стелі. Існують також і безкорпусні фанкойли, що монтуються за підвісними стелями або декоративними панелями.
Підходить для великих котеджів, офісів, готелів, ресторанів, багатоповерхових будинків, рибних господарств, винних погребів, морського транспорту, фармацевтичного виробництва та інших промислових виробництв.
Відрізняються наступними перевагами: немає обмежень щодо кількості внутрішніх блоків у системі, а також щодо віддаленості зовнішнього блоку від внутрішніх; індивідуальне регулювання температури в кожному приміщенні; можливість поєднання в одній системі кондиціонування й опалення.
Недоліки: необхідність виділення окремих технічних приміщень, складність в обслуговуванні, обмежений вибір внутрішніх блоків, монтаж тільки на стадії ремонту чи будівництва.
Прецизійні кондиціонери. Це спеціальний тип кондиціонерів, що застосовується для особливого класу приміщень із суворими вимогами до температури і вологості. Вони розраховані на річну і цілодобову роботу і мають спеціальну конструкцію. Внутрішні блоки таких кондиціонерів зазвичай бувають колонного або підлогового типу.
Підходять для серверних, комп’ютерних залів, точних виробництв, АТС, лабораторій, музеїв, сховищ, тобто там, де необхідно суворо дотримуватись вимог щодо мікроклімату приміщення.
Переваги: висока точність підтримки температури і вологості; висока надійність і довговічність роботи при безупинній експлуатації; гарантовано ефективну роботу за низьких від’ємних температур (-35 – –50ºС); повна сумісність із системами диспетчерського контролю і системами керування мікрокліматом будинку.
Недоліки: висока вартість; вузька область застосування; часте обслуговування і контроль, особливо у випадку підтримки вологості; як правило дизайн схожий з промисловим обладнанням.
Це стислий опис промислових систем кондиціонування, які встановлює та обслуговує компанія “Дані-Тепло-Буд”. Більше інформації Ви зможете отримати звернувшись до наших фахівців, які з радістю дадуть відповіді на всі Ваші питання.